Konkursy, konkursy… i nagrody

W kwietniu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Była to świetna okazja do  promowania postaw ekologicznych wśród uczniów. Ze względu na trwającą pandemię wszystkie konkursy ekologiczne przenieśliśmy do świata wirtualnego. Klasy I-III wykonały kartki z życzeniami dla Ziemi, a klasy IV-VIII plakaty, prezentacje multimedialne, mapy mentalne. Konkurs został zorganizowany przez  p. Lucynę Krystę, w ocenie prac konkursowych pomogła p. Sylwia Kwas. Po powrocie do szkoły nadszedł czas na wręczenie dyplomów, nagród książkowych i wyróżnień przez Panią Dyrektor Małgorzatę Jasionowicz. O niektórych konkursach pisaliśmy już wcześniej, inne wspominamy pierwszy raz.

Nagrody wręczono również uczniom klas I-VIII, którzy wzięli udział
w szkolnym konkursie plastycznym z historii pt. „Śląsk Cieszyński – mój dom”, który miał zachęcać do odkrywania dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Prace były przygotowane na przełomie kwietnia/maja, a nagrody wręczone po powrocie do stacjonarnego nauczania. Organizację konkursu przeprowadziły p. Natalia Gabryś-Klus, p. Sylwia Kwas, p. Izabela Steciuk.

Wręczono również nagrody i dyplomy uczennicom, które wzięły udział
w X Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „Nie zadawalajcie się miernotą…” (Jan Paweł II). Przypomnijmy, że za pracę pisemną nagrodzono dwie uczennice  naszej szkoły z klasy 5 – Małgorzatę Piekarczyk 1. miejscem i Martynę Machałę – 2. miejscem. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniami do napisania pracy pełniły p. Izabela Steciuk i p. Natalia Gabryś-Klus.

Nagrody i dyplomy otrzymali też czterej uczniowie z klasy 7b, jeden uczeń z klasy 4c i jeden uczeń z klasy 5a, którzy wzięli udział w Konkursie Wiedzy Historycznej „Klasówka Powstańcza 2021”. Patronat honorowy nad konkursem objął Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Prezydent Miasta Świętochłowice. Organizatorami konkursu było Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Instytut Pamięci Narodowej O/Katowice, Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Instytut Śląski w Opolu, RODN WOM Katowice, Górnośląskie Towarzystwo Historyczne. Najlepiej w naszej szkole na pytania konkursowe odpowiedzieli Jan Gorczyński (klasa 5a), Jan Steciuk (klasa 7b), Miłosz Ślęzak (klasa 4c). Uczniowie zostali przygotowani przez p. Natalię Gabryś-Klus.

Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy Wszystkim za udział w konkursach oraz życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym!

Lucyna Krysta, Natalia Gabryś-Klus

Pamiątkowe zdjęcie z III części rozdania nagród ze Szkolnego konkursu „Śląsk Cieszyński – mój dom” oraz za udział w X Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „Nie zadawalajcie się miernotą…” (Jan Paweł II).
Szkolny konkurs „Śląsk Cieszyński – mój dom”, 1, 2, 3 miejsce w kategorii klas I-III
Konkursy ekologiczne klasy I – III
Szkolny konkurs „Śląsk Cieszyński – mój dom”, pamiątkowe zdjęcie uczestników konkursu
Szkolny konkurs „Śląsk Cieszyński – mój dom”, nagrody za 1, 2 i 3 miejsce wśród klas IV-VI
Szkolny konkurs „Śląsk Cieszyński – mój dom”, nagrody za 2 i 3 miejsce oraz wyróżnienie wśród klas VII-VIII
Szkolny konkurs „Śląsk Cieszyński – mój dom”, 1 miejsce w kategorii klas VII-VIII
Konkurs Wiedzy Historycznej „Klasówka Powstańcza 2021
X Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki „Nie zadawalajcie się miernotą…”(Jan Paweł II), 1 i 2 miejsce
Konkursy ekologiczne klasy IV-VIII