Laboratoria Przyszłości – ze sprzętu korzystają już nasi uczniowie

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie w roku szkolnym 2022/2023 i w latach kolejnych będzie brała udział w programie Laboratoria Przyszłości. Program powstał z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki  oraz Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów, sprzyjający odkrywaniu ich talentów oraz rozwijaniu zainteresowań. Zakupione wyposażenie techniczne pozwoli lepiej budować kompetencje przyszłości  zgodne z tzw. kierunkiem STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza placówka otrzymała wsparcie finansowe, dzięki któremu pozyskała wymagane w szkołach wyposażenie podstawowe. W jego skład wchodzą: drukarki 3D z akcesoriami, mikrokontrolery, sprzęt do nagrań i nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie), stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Ponadto zakupiono: roboty edukacyjne, mikroskopy, teleskop, klocki Lego, sprzęt nagłaśniający pomocny w organizacji uroczystości szkolnych (mikrofony, konsole, głośniki), pomoce dydaktyczne do fizyki, matematyki, biologii oraz meble do nowo otwartej pracowni projektowej (stoliki, biała tablica).

Wszystkie wyżej wymienione  sprzęty będą sukcesywnie wykorzystywane na zajęciach edukacyjnych obowiązkowych i dodatkowych oraz na zajęciach doradztwa zawodowego.

Aby lepiej je wyeksponować na terenie naszej szkoły, oznaczone zostały logotypem Laboratoria Przyszłości.

tekst: Lucyna Krysta

zajęcia w klasie 4
otrzymany w ramach projektu Laboratoria Przyszłości sprzęt do zajęć przyrodniczych
otrzymany w ramach projektu Laboratoria Przyszłości sprzęt dla klas 4-8