LEKCJA WF-U Z MISTRZEM – ALEKSANDRĄ JAGIEŁO

Co to był za dzień dla uczniów z klas sportowych o profilu pływacko-siatkarskim. Naszą szkołę 22 października 2021 roku odwiedziła była przyjmująca Reprezentacji Polski, m.in. dwukrotna Mistrzyni Europy w 2003 i 2005 r., brązowa medalistka Mistrzostw Starego Kontynentu z 2009 roku Aleksandra Jagieło, obecnie prezes zarządu BKS BOSTIK Bielsko-Biała, przewodnicząca do spraw siatkówki kobiet w PZPS.

Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Anima Pro Active przy współpracy z firmą BDB EVENT. Odbyło się z programu warsztatów LEKCJA WF-U Z MISTRZEM, którego celem jest promowanie dyscypliny sportowej, jaką reprezentuje zaproszony gość, dlatego to była siatkówka. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia Mistrzyni Aleksandry Jagieło oraz jej dokonań. Pani Aleksandra przywiozła ze sobą komplet medali oraz nagród w celu pokazania ich zebranym uczniom.

Pierwsza część warsztatów była formą prelekcji i wskazania ścieżki rozwoju młodym zawodnikom, jak poradzić sobie z trudnościami i osiągnąć sukces. Ważną sprawą poruszoną przez Mistrzynię, było zwrócenie uwagi na organizację czasu, aby pogodzić szkołę z treningami i wybrać swoją dyscyplinę sportu.

Uczniowie mieli czas, aby zadać pytania. Byli bardzo zainteresowani, poprzez co wykazali dużą aktywność na części prelekcyjnej. Wykonaliśmy grupowe zdjęcie i rozpoczęliśmy rozgrzewkę, którą poprowadziła Mistrzyni Aleksandra Jagieło. Pani Jagieło rozpoczęła formę treningu dla młodzieży, która mamy nadzieję, że zaowocuje licznymi sukcesami sportowymi!

Sponsor główny – PKN Orlen ufundował siatkę i 2 piłki do siatkówki dla szkoły. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę oraz certyfikat, na których autograf złożyła Mistrzyni Aleksandra Jagieło.

Natalia Gabryś-Klus