Łzy radości i wzruszenia na filmie „Był sobie pies 2”

Wszyscy lubimy piątkowe popołudnia, szczególnie takie, które możemy spędzić w kinie z przyjaciółmi. Dlatego w piątek 25 października grupa 20 uczniów, miłośników kina z klas 4., 5., 6. i 7. („Klub Filmowy”) wraz z nauczycielką Izabelą Steciuk udała się do Teatru Elektrycznego na film „Był sobie pies 2”. Kto widział poprzednią ekranizację książki Bruca Camerona, wiedział, że film będzie wyjątkowy. Część druga okazała się jeszcze lepsza! Podczas
seansu śmialiśmy się do łez i płakaliśmy ze wzruszenia. Bez zapasu chusteczek się nie obeszło… Z zapartym tchem śledziliśmy losy psa. Baileya, który sam opowiadał o psim życiu oraz dziewczyny Clarity i jej dziadków. Obserwowaliśmy kolejne wcielenia niezwykłego bohatera, który raz był małym pieskiem, innym razem psim olbrzymem. Byliśmy w kinie 25 października w Dniu Kundelka – tego dnia w szkole zamiast mundurków uczniowie klas 4 – 8 mieli na sobie stroje z motywami zwierzęcymi. Wyjście do kina odbyło się w ramach innowacji „Bądź kulturalny! Zaangażuj się w kulturę wyższą”.

Izabela Steciuk