Nagrody i wyróżnienia dla naszych uczniów w konkursach plastycznym i literackim.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Przygód kilka Gustawa Morcinka” oraz konkursie literackim „Łysek z pokładu Idy w mojej wyobraźni”, które zorganizowało Miejskie Centrum Kultury „Integrator” z okazji ustanowienia przez Radę Miejską Skoczowa roku 2021 rokiem Gustawa Morcinka. W artystycznej rywalizacji uczestnicy konkursu mieli za zadanie w kreatywny sposób zobrazować przygody pisarza, który zeskakuje z fotela i rusza na spacer po Skoczowie lub zaprojektować dla niego nowy fotel. Jury w składzie Jolanta Postrzednik, Magdalena Sitarz, Dorota Noszka przyznało naszym uczniom następujące miejsca:

w kategorii klas I-III: III miejsce – Wojciech Zagóra z kl. II b; w kategorii klas IV-VII: I miejsce – Zofia Madej z kl. IV b, III miejsce – Malwina Dzierbanowicz kl. VI c. Fakt, że zajęliśmy tyle miejsc jest nie lada wyróżnieniem, ponieważ w konkursie brało udział, aż 102 dzieci z Gminy Skoczów. W konkursie literackim, który polegał na stworzeniu opowiadania, będącego alternatywną wersją „Łyska z pokładu Idy” Gustawa Morcinka wzięło udział 20 uczniów skoczowskich szkół (w tym, aż 9 uczniów z naszej szkoły).

W tym konkursie jury w składzie Joanna Jurgała-Jureczka, Rozalia Wawronowicz, Edyta Molęda przyznało naszym uczniom następujące miejsca:

III miejsce  – Igor Myrmus kl. VII b

Wyróżnienia:

Sandra Kuczera – kl. VIII b, Zofia Chwastek – kl. VI a, Malwina Dzierbanowicz – kl. VI c, Zofia Madej – kl. IV b

Zwycięzcom oraz uczniom wyróżnionym serdecznie gratulujemy!