Nowa Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży

Informujemy, że Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie uruchomił Poradnię Psychologiczną dla Dzieci i Młodzieży. Korzystanie z porad jest bezpłatne. Poradnia mieści się przy Szpitalu Śląskim w Cieszynie przy ul. Bielskiej 4. Więcej informacji na temat funkcjonowania poradni, można zdobyć pod numerami telefonów: 33 85 49 210 lub 33  85 49 211.

Godziny pracy poradni:

godziny pracy poradni

Ze wsparcia poradni mogą skorzystać dzieci i młodzież, które doświadczają trudności emocjonalnych (np. objawów lękowych, ataków paniki, obniżenia nastroju lub doświadczają kryzysowej sytuacji), a także trudności w relacjach interpersonalnych.

Poradnia świadczy usługi w następującym zakresie:

• diagnozy i porady psychologiczne – jej celem jest wsparcie pacjenta i rodziny w rozwiązywaniu pojawiających się trudności, psychoedukacja, wykorzystanie zasobów, którymi dysponuje rodzina oraz środowisko dziecka do poprawy jego funkcjonowania.
  • sesje psychoterapii – przeznaczone dla dzieci i młodzieży zmagających się z nasilonymi trudnościami emocjonalnymi lub zakresie relacji interpersonalnych oraz ich rodzin będących również w sytuacji kryzysowej. Sesje odbywają się regularnie (np. raz w tygodniu), a w ich trakcie realizowane są wspólnie określone cele.
  • wizyty i porady środowiskowe – mogą mieć charakter diagnostyczny, konsultacyjny lub terapeutyczny, ich celem jest wspieranie środowiska, w którym funkcjonuje dziecko, by maksymalizować efektywność udzielanej pomocy (np. wizyta domowa, obserwacje ucznia w klasie, udział w zespołach interdyscyplinarnych).