Otwarcie nowej pracowni fizyczno-chemicznej.

31 października 2019 roku na pewno przejdzie do historii naszej szkoły. Tego dnia nastąpiło uroczyste otwarcie nowej pracowni fizyczno-chemicznej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali zastępca Burmistrza Skoczowa, pan Andrzej Bubnicki oraz dyrektor szkoły, pani  Małgorzata Jasionowicz. Obecni na uroczystości goście, wśród których znaleźli się: pan Rajmund Dedio – przewodniczący Rady Miejskiej Skoczowa, pani Beata Macura – sekretarz gminy, radne: pani Joanna Duda-Michalak, pani Maria Sobik,pani Teresa Papkala, pani Maria Brodniewicz, zastępca dyrektora MZO pan Łukasz Stępień, przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Jabłońska-Uszyńska, zwiedzili nową salę, a następnie zostali zaproszeni do obejrzenia zjawiskowego spektaklu. Eksperymentalny Fizyczno-Chemiczny Teatr zaprezentował sztukę pt. Substancje połączone.  Adepci nauk ścisłych prowadzeni przez wybitnych naukowców: Alberta Einsteina, Marię Skłodowską-Curie oraz Alfreda Nobla wykonali kilka doświadczeń z wykorzystaniem  zasobów nowej pracowni.  Nad przebiegiem ich działań czuwały panie: Wioletta Mrzyk-Plata oraz Lucyna Krysta.  Jak podkreślili sami uczniowie, była to dopiero zapowiedź ich wielkiej eksperymentalnej przygody. Artystyczno-naukowe widowisko przygotowane zostało przez: panie Izabelę Steciuk, Sylwię Kwas, Halinę Uglorz, Kamilę Morcinek, Wiloettę Mrzyk- Platę, Lucynę Krystę oraz pana Sławomira Chmiela. Na scenie podziwialiśmy: Maję Kalitę, Annę Niemczyk, Julię Heczko, Klaudię Gruszczyk, Dominika Gembalę , Adelinę Donievę, Łucję Klimurczyk, Jana Steciuka, Szymona Wlacha oraz zespół DoReMi.

Po części oficjalnej nastąpiło wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym Moje czyste powietrze. Wśród laureatów znaleźli się:

I miejsce Weronika Szczotka, Łucja Klimurczyk

II miejsce Bartosz Gonera, Maja Kalita

III miejsce Zofia Szostak, Aleksandra Chrapek

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie nowej pracowni. Zielona przystań, bo tak brzmi oficjalna nazwa sali, powstała ze środków  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Autorką wizualizacji jest pani Anna Jasionowicz-Zgoda. Dofinansowanie w ramach konkursu Zielona pracownia 2019 uzyskaliśmy dzięki projektowi, który napisała pani Lucyna Krysta, nauczycielka chemii. Nad jego realizacją czuwała pani Barbara Kraszewska.

Kamila Morcinek