Podróż po szkole

13 lutego w naszej szkole zorganizowany został Dzień Otwarty. Zainteresowane osoby mogły zobaczyć, jak pracuje się w Trójce. Było to niezwykle ważne doświadczenie zwłaszcza dla przyszłych pierwszoklasistów, którzy przekonali się, że w szkole jest miejsce  na naukę i wspaniałą zabawę. Wszystkich zwiedzających powitała pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz, która opowiedziała o działaniach podejmowanych przez naszą placówkę,

a także zachęciła obecne osoby do zwiedzania sal i uczestnictwa w przygotowanych zajęciach. A tych nie brakowało! Najbardziej aktywni mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas zajęć sportowych oraz zabaw muzyczno-ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Na lubiących twórcze rozwiązania czekały działania konstrukcyjne z zastosowaniem klocków oraz daltońskie inspiracje. Dla artystów przygotowano pracę w świetlicy oraz kreatywne warsztaty „Coś z niczego”. Miłośnicy nauk ścisłych bawili się w królestwie matematyki lub informatyki. Nie zapomniano również o przyrodnikach, którzy dowiedzieli się, jak spędzać czas na łonie natury. Mali poligloci ćwiczyli język angielski, a chętne dzieci dowiedziały się, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy. Dla niektórych w tym dniu pojawiła pierwsza okazja, aby zajrzeć do szkolnej izby regionalnej. Ogromną radość sprawiło wszystkim spotkanie z (nie)małym pieskiem, który aktywnie współpracował z każdym uczestnikiem zajęć z dogoterapii. Odwiedzający szkołę rodzice mieli możliwość porozmawiania z psychologiem i logopedą.

Mamy nadzieję, że pełna różnorodnych atrakcji podróż po szkole spodobała się naszym gościom. Nie byłoby tylu pozytywnych wrażeń, gdyby nie zaangażowanie nauczycieli: pani Kaliny Stefaniak, pani Katarzyny Kozieł, pani Sylwii Kwas, pani Aleksandry Pary, pani Beaty Gaś, pani Joanny Kołodziejczyk, pani Darii Kur, pani Klaudii Niesyt, pani Darii Cimały, pani Joanny Machej, pani Magdaleny Tyc,  pani Natalii Gabryś- Klus, pana Łukasza Stracha i pana Krystiana Neliszera.

Kamila Morcinek