Pomoc dla Ukrainy

W dniach 1 – 4 marca w naszej szkole zorganizowana została zbiórka darów dla potrzebujących obywateli Ukrainy. Społeczność naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem przyłączyła się do akcji. Ilość przynoszonych produktów i gotowość do pomocy po raz kolejny pokazały, że nie jesteśmy obojętni na ludzką krzywdę i potrzeby. Każdego dnia w punktach naszej zbiórki pojawiali się ludzie dobrej woli. Jedni przynosili paczki, inni ewidencjonowali zgromadzone produkty i pomagali w przygotowaniu transportu. Zebrane rzeczy (artykuły spożywcze, środki higieny i czystości, leki, odzież, koce, latarki, świece) zostały posegregowane, spakowane i przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej w Skoczowie.

Bezpośrednio obdarowaliśmy także dwie ukraińskie rodziny, które znalazły schronienie na naszym terenie. Akcję koordynowały panie Katarzyna Czujak, Sylwia Kwas i Kamila Morcinek  przy wsparciu zespołu charytatywnego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu. Dziękujemy za każdy gest wsparcia i solidarności.

tekst: Kamila Morcinek; zdjęcia: Bożena Dedio, Kamila Morcinek, Sylwia Kwas