Rok 2023 -Poszukiwacze skarbu Jana Pawła II

akademia na Święto Patrona

Dzień Patrona zawsze jest dla nas wydarzeniem uroczystym i wzruszającym. W tym roku, upamiętniając 103. rocznicę urodzin Karola Wojtyły oraz 18. rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II, świętowaliśmy nie dzień, a Tydzień z Patronem. W ramach obchodów zorganizowane zostały: konkurs na klasową gazetkę ścienną o Patronie szkoły, dzień w barwach żółto-białych, konkurs ze złotymi myślami Jana Pawła II ukrytymi pod kodami QR oraz konkurs plastyczny polegający na zaprojektowaniu etui na telefon z wykorzystaniem motywu związanego z naszym Patronem. Zwieńczeniem działań była akademia, która odbyła
się 19 maja.

Tym razem wspólnie z uczniami klasy 4b poszukiwaliśmy  skarbu, który pozostawił nam nasz Patron. Odkrywając świat wartości Karola Wojtyły, uświadomiliśmy sobie istotę dziedzictwa Jana Pawła II i stworzyliśmy nasz życiowy drogowskaz. Skłaniająca do przemyśleń inscenizacja, refleksyjne piosenki (w tym utwór wykonany w języku migowym) oraz przemyślana dekoracja przygotowane zostały przez panią Kamilę Morcinek, pana Sławomira Chmiela, panią Sylwię Kwas i panią Katarzynę Rakus.

Deszczowa pogoda nieco pokrzyżowała nam plany i „Szlakiem Jana Pawła II” na Kaplicówkę udała się tylko delegacja uczniów wraz z Panią dyrektor Małgorzatą Jasionowicz oraz nauczycielami wychowania fizycznego. Pozostali uczniowie wzięli udział w zajęciach, które pomogły w utrwaleniu wiedzy o Janie Pawle II.

W obchodach Dnia Patrona towarzyszyli nam zaproszeni goście:
Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Pan Stanisław Szwed,
Burmistrz Miasta Skoczowa Pan Mirosław Sitko, Zastępca Burmistrza Miasta Skoczowa Pan Andrzej Bubnicki, Przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty Miasta Skoczowa Pani Maria Sobik, Ks. Diakon z Parafii św. Ap. Piotra i Pawła Mateusz Kuryło, Proboszcz Parafii Ewangelicko –  Augsburskiej w Skoczowie ks. Alfred Borski, Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Skoczowie Pani Joanna Radwan-Kmiecik, Szanowny Pan dr. inż Józef Drabina oraz Szanowny Pan inż. Ernest Machej. I to właśnie nasi goście przygotowali nam miłą niespodziankę. W czasie akademii pan wiceminister Stanisław Szwed oraz pan burmistrz Mirosław Sitko przekazali radosną informację: nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z rządowego Programu Olimpia w wysokości 2,1 mln złotych na przebudowę boiska przy budynku szkoły na ulicy Bielskiej! Czy można było sobie wymarzyć piękniejszy prezent na tę okoliczność? Mimo pochmurnej aury był to radosny i zaskakujący dzień!

tekst: Kamila Morcinek