Prezent pod choinkę

baner-prezent pod choinke

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do akcji PREZENT POD CHOINKĘ. Organizatorem akcji są Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego w Polsce przy współpracy z Diakonią Polską oraz Stowarzyszeniem – Joannici- Oddział Śląski. Tegoroczna akcja jest dziewiętnastą z kolei. Poprzez akcję chcemy nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują, uczyć empatii i wrażliwości, pokazać, ze mając niewiele tez można dawać oraz stworzyć sposobność do charytatywnej aktywności. Podarunki trafiają do potrzebujących naszego wsparcia dzieci i młodzieży na Ukrainie, Białorusi i Rumunii, a także do dzieci uchodźców. Mimo, że w tym roku czasu na zorganizowanie było niewiele uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali 38 prezentów.

Wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom za przyłączenie się do akcji bardzo dziękuję i życzę cichego Adwentu i zdrowych Świąt Narodzenia Pańskiego.

Halina Uglorz