Przedstawienie profilaktyczne

Jak znaleźć równowagę w korzystaniu z dobrodziejstw technologii, nie tracąc kontaktu ze światem? Odpowiedzi na to pytanie uczniowie z klas 1-5 szukali w środę 27 lutego, oglądając spektakl Cyberprzestrzeń w wykonaniu Teatru Bajaderka. Razem z głównymi bohaterami – Panną Chmurką i Panem Obłoczkiem – poznawali zagrożenia czyhające na użytkowników sieci, przypominali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i szukali alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Aktywność uczniów udowodniła, jak bliski im jest świat wirtualny. Mamy nadzieję, że spektakl był dla nich czasem refleksji. Spotkanie zorganizowane zostało przez panią pedagog Dorotę Maciejewską w ramach realizacji Programu profilaktyczno-wychowawczego.

Kamila Morcinek