Rosół z kury

W piątek 21 lutego duża grupa uczniów z klas 5c, 6c i 7b wraz z nauczycielką, Izabelą Steciuk, udała się do sali MCK „Pod Pegazem”, aby obejrzeć spektakl w wykonaniu młodych uczestników warsztatów teatralnych. Wśród aktorów była też  uczennica klasy 5c, Malwina Dzierbanowicz, co dodatkowo wzbudzało ciekawość widzów z naszej szkoły. Przedstawienie było wyjątkowe pod każdym względem!

Dowcipne dialogi, zaskakująca fabuła i przepiękne, dopracowane w każdym szczególe, kostiumy. Występujący z wielką swobodą i talentem wcielali się w role modnych, kolorowych ptaków. Zaskakiwali interpretacją ról i nawiązaniem kontaktu z widownią. Po występie długo nie cichły brawa. Młodym aktorom podziękowała dyrektor MCK „Integrator”, pani Julia Raszka. Nasi uczniowie już zapowiedzieli, że chcą obejrzeć kolejne przedstawienie w wykonaniu uczestników warsztatów na końcu roku szkolnego. Wyjście na spektakl zostało zorganizowane w ramach innowacji „Bądź kulturalny! Zaangażuj się w kulturę wyższą”.

Izabela Steciuk