Rotmistrz Witold Pilecki – uczymy się patriotyzmu od bohaterów.

W sobotę 9 listopada grupa uczniów wraz z nauczycielkami: panią Natalią Gabryś-Klus i panią Izabelą Steciuk udała się do Teatru Elektrycznego na prelekcję dr Anny Manderli na temat „Duchowość i charakter rotmistrza Witolda Pileckiego”. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o odwadze i poświęceniu dla Ojczyzny tego skromnego człowieka, który pokazywał swój patriotyzm nie poprzez wielkie słowa, tylko poprzez czyny. Rotmistrz Pilecki jako ochotnik dostał się do obozu w Auschwitz i tam organizował ruch oporu. Uzupełnieniem wykładu była prezentacja archiwalnych zdjęć i dokumentów dotyczących rotmistrza. Po wysłuchaniu wykładu obejrzeliśmy film dokumentalny „Bitwa Skoczowska: 28 – 30 stycznia 1919 roku” – był to pokaz premierowy filmu w reżyserii Dariusza Walusiaka.

Uczniowie uczestniczyli w prelekcji w ramach innowacji „Bądź kulturalny! Zaangażuj się w kulturę wyższą”.