Skorzystaj z ciekawych materiałów do nauki.

1. www.gov.pl/web/zdalnelekcje
  2. Epodreczniki.pl
  3. www.cke.gov.pl/
  4. Portal wiedzy dla nauczycieli
  5. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
  6. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
  7. Portal lektury.gov.pl
  8. Strona Centrum Nauki Kopernik
  9. Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej
  10. Serwis IPN Przystanek historia
  11. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
  12. Serwis Ninateka
  13. Serwis Muzykoteka Szkolna
  14. Biblioteka Cyfrowa Polona
  15. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
  16. Serwis Telewizji Polskiej
  17. Serwis Polskie Radio Dzieciom
  18. https://etwinning.pl/zdalna-edukacja-z-etwinning/

W czasie kiedy szkoła jest zamkniętą, uczniowie otrzymują od nauczycieli materiały i ćwiczenia, które pozwalają na utrwalenie nabytej już wiedzy oraz przyswajanie nowych informacji i rozwijanie umiejętności. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły nauczanie jest realizowane wyłącznie przez Internet. Nie jest to zupełnie nowe doświadczenie, gdyż dotąd wiele zadań z różnych przedmiotów, tworzyliśmy i rozwiązywaliśmy za pośrednictwem różnych platform i programów edukacyjnych m.in NUADU. Warto wykorzystać nietypowy czas. Oprócz wykonywania zadanych lekcji i ćwiczeń, zachęcamy do dodatkowej inwestycji w własny rozwój. Korzystajmy z polecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wartościowych stron dla uczniów (niejeden temat pewnie zainteresuje też rodziców). Różnorodność proponowanych materiałów jest tak rozległa, że każdy znajdzie coś dla siebie, i jak pewnie się już niejeden z Was się przekonał, nauka to nie tylko ciężka praca, obowiązek (również w tym szczególnym czasie). Nauka to też świetna zabawa i radość, kiedy robimy postępy, kiedy potrafimy więcej. Radość dla Was i dla Waszych bliskich.