Śladami Jana Pawła II do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę 5 października grupa 40. uczniów z klas 3-8 postanowiła w wolnym czasie zgłębić wiedzę na temat życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Nie mogło nas zabraknąć w mieście rodzinnym Karola Wojtyły – w ukochanych Wadowicach, gdzie od razu po przyjeździe nawiedziliśmy Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy wszystkie wystawy i wysłuchaliśmy przewodników. Następnie udaliśmy się do autokaru, aby przybyć do miejsca, gdzie Jan Paweł II zostawił swe serce – czyli do Kalwarii Zebrzydowskiej. O tym świętym miejscu oprowadził nas i opowiedział Pan Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Gustawa Morcinka w Skoczowie – mgr Wojciech Grzebielec. Jesteśmy wdzięczni za to, ponieważ zgłębiliśmy wiedzę nie tylko o pielgrzymkach Jana Pawła II do Kalwarii i wpływie tego miejsca na jego życie, ale także wielu chlubnych związkach Śląska Cieszyńskiego z Kalwarią Zebrzydowską. Choć pogoda straszyła nas od rana deszczem, to w Kalwarii zauważyliśmy, że niebo w pewnym momencie przejaśniło się, co odebraliśmy jako dobry znak.

Grupą opiekowały się Pani mgr Izabela Steciuk, mgr Beata Zbrzeźniak, mgr Daria Cimała oraz mgr Natalia Gabryś-Klus.

Natalia Gabryś-Klus.