Sportowe emocje – XVI Szkolna Olimpiada Sportowa

Po wielu deszczowych dniach 31 maja wreszcie wyjrzało słońce. Nic dziwnego, pogodę na XVI Szkolną Olimpiadę Sportową mieliśmy zamówioną od zeszłego roku. 🙂 Impreza, przygotowana przez nauczycieli wychowania fizycznego: pana Piotra Piotrowskiego, pana Łukasza Zgodę, pana Korneliusza Rakusa, panią Iwonę Czakon-Kobus i pana Łukasza Stracha, przeprowadzona została na  Stadionie KS „Beskid” im. R. Kukucza w Skoczowie. Jak na prawdziwą olimpiadę przystało, rozpoczęliśmy od przemarszu klasowych reprezentacji, sędziów oraz dziewczyn z zespołu tanecznego „Merlin”, a następnie najlepsi sportowcy zapalili symboliczny olimpijski znicz. Po odśpiewaniu hymnu szkoły i złożeniu olimpijskiej przysięgi przez sędziów i zawodników, dyrektor szkoły, pani Małgorzata Jasionowicz, dokonała uroczystego otwarcia zawodów. Jednocześnie powitała przybyłych na to wydarzenie gości, wśród których znaleźli się: burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko, przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty Maria Sobik  oraz zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty Łukasz Stępień. Część oficjalną zakończył występ zespołu tanecznego Merlin, który przygotowała pani Daria Kur. Później uczniowie przystąpili do zaciętej, ale zgodnej z zasadami walki fair-play, rywalizacji.   Zawodnicy z klas 1-8 walczyli w kilku konkurencjach: biegach na 30 m, 60 m, 100 m, 200 m, 600 m, 1000 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i pchnięciu kulą. Wielki entuzjazm wzbudziły: również bieg na szczudłach, rzut piłką do paszczy klowna i strzał piłką do bramki. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie – nauczyciele i uczniowie ze starszych klas.  Jak to w sporcie bywa – jedni wygrywali, drudzy przegrywali, jednak wszyscy bawili się świetnie. Dopisała nie tylko pogoda, ale i humory. Zarówno zawodnicy, jak i kibice opuszczali boisko z uśmiechami na twarzach.

Kamila Morcinek