Spotkanie pierwszoklasistów z policjantem

W czwartek 26 września br. uczniowie klas pierwszych spotkali się z aspirantem sztabowym panem Rafałem Pszczółką. Jak co roku wrześniowe spotkanie z najmłodszymi uczniami dotyczyło bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i z powrotem, właściwego zachowania względem kolegów i koleżanek oraz osób dorosłych. Pan policjant przypomniał numery alarmowe, najważniejsze znaki drogowe, zasady poruszania się po chodniku, ścieżce rowerowej, przejściu dla pieszych, jak również przypomniał o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas nawet krótkiej jazdy samochodem. Rozmowa z dziećmi dotyczyła także bezpiecznych zachowań i właściwych reakcji w różnych sytuacjach na placu zabaw czy podczas spotkania bezpańskiego psa. Uczniowie poznali też obowiązki funkcjonariusza policji oraz przedmioty związane z codzienną pracą policjanta. Na koniec każdy pierwszoklasista otrzymał kolorowankę -elementarz bezpiecznego zachowania.

Dorota Maciejewska