Spotkanie z kosmetologiem

W ramach doradztwa zawodowego naszą szkołę w czwartek 26 września odwiedziła Pani kosmetolog –  Aleksandra Brandys, która spotkała się z klasą 2a Pani mgr Kaliny Stefaniak, klasą 6b Pani mgr Natalii Gabryś-Klus oraz klasą 8b Pani mgr inż. Bożeny Dedio. Od tego spotkania wszyscy będziemy już wiedzieli czym różni się praca kosmetyczki od kosmetologa. Poznaliśmy czym zajmuje się w swojej pracy kosmetolog. Uczniowie mogli dowiedzieć się jaki profil w szkole ponadpodstawowej powinni wybrać, aby dobrze przygotować się do studiów z kosmetologii, a także jak poradzić sobie na studiach, jeżeli wcześniej wybraliśmy całkiem odmienny profil w szkole. Spotkanie było także możliwością w zorientowaniu się jakie przedmioty są na studiach z kosmetologii, a także czym cechuje się ta praca w praktyce. Okazuje się, że dobrzy kosmetolodzy kształcą się całe życie też samodzielnie ćwicząc oraz zdobywając kolejne certyfikaty. Obserwując zdjęcia mogliśmy dostrzec, że kosmetolodzy są bardzo kreatywni, to prawdziwymi artyści! Dużo radości sprawiły też uczniom przyniesione przez Panią Brandys kolorowe wzorniki lakierów hybrydowych z ręcznie malowanymi wzorami, lampa UV LED i frezarka, które są wykorzystywane w manicure, a także profesjonalna maska algowa stosowana w zabiegach na twarz, które mogli zobaczyć. W ten sposób uczniowie mogli zaobserwować jakie narzędzia są potrzebne na start, aby kształcić się w tym zawodzie.