Spotkanie z pielęgniarką

20 grudnia klasę 8b odwiedziła online pielęgniarka Joanna Kopczyńska. Zajęcia odbyły się w ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego pod opieką wychowawcy Natalii Gabryś-Klus. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak odpowiednio przygotować się do matury, aby dostać się na studia z pielęgniarstwa, jak wyglądają praktyki przygotowujące do zawodu. Pani Kopczyńska przedstawiła specjalizacje, w jakich kształcą się pielęgniarki i pielęgniarze. Poznaliśmy też zasady zachowania w szpitalu oraz cechy charakteru potrzebne osobie ubiegającej się o pracę w szpitalu. Po tej lekcji uczniowie zrozumieli, że jest to bardzo odpowiedzialna praca, ale dająca dużo satysfakcji, ponieważ niesie pomoc drugiemu człowiekowi.