Spotkanie z pisarzem Marcinem Pałaszem

Dzięki uprzejmości  Biblioteki Publicznej w Skoczowie 18 października 2018r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim  z pisarzem – Marcinem Pałaszem.  Było to już drugie z cyklu spotkań organizowanych w ramach projektu Superbohaterowie w literaturze i sztuce.  9 października młodzież wzięła udział w warsztatach detektywistycznych prowadzonych przez Dariusza Rekosza. O wartości takich inicjatyw świadczą wypowiedzi uczestników:

Wczorajsze spotkanie z autorem było naprawdę interesujące. Pan Marcin Pałasz ciekawie opowiadał o swoich książkach. Robił przy tym śmieszne miny. Sprawiał wrażenie niesamowicie pogodnego człowieka. Bardzo mi się podobało.

Zuzia Kazior

 

Na spotkaniu z Panem Marcinem Pałaszem było bardzo wesoło. Pisarz opowiadał nam o swoich książkach i przygodach, które stały się podstawą do ich napisania.  Najbardziej podobały mi się historie o psie Elfie – bohaterze serii książek. Opowieści o jego utworach mnie zaintrygowały. Cieszę się, że mogliśmy je kupić w czasie spotkania.

Natalia Bojda

 

Wczoraj byliśmy na spotkaniu z Marcinem Pałaszem – autorem ponad czterdziestu książek. Pisarz opowiadał nam o swoich utworach i ciągle żartował – praktycznie ze wszystkiego. Twórca wspominał, że jego dzieła były nominowane do różnych nagród, między innymi do Nagrody Literackiej im.Kornela Makuszyńskiego. W bibliotece można było kupić jego dzieła i poprosić o autograf. Było naprawdę fajnie.

 Wiktoria Bojda

 

Spotkanie z Marcinem Pałaszem było interesujące. Artysta opowiadał, jak kiedyś kusiło go, żeby pisać wiersze; jak został pisarzem; kiedy i w jaki sposób pisze swoje dzieła. Później można było zakupić jego książki i audiobooki. Bardzo mi się podobało. Chciałbym się jeszcze raz spotkać z tym autorem. Raczej wszyscy chcieliby częściej wychodzić na takie zajęcia. 

Szymon Wlach