ŚWIATOWY DZIEŃ WCZEŚNIAKA – AKCJA CHARYTATYWNA

 Od 16 do 19 listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej z okazji Światowego Dnia Wcześniaka. Zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla dwóch bielskich szpitali: Szpitala Pediatrycznego i Wojewódzkiego Szpitala z oddziałem patologii noworodka. Ogłoszone spontanicznie przedsięwzięcie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki otwartości i życzliwości Dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły, a przede wszystkim hojności rodziców i uczniów udało nam się w takim krótkim czasie zebrać: 2475 pampersów, 225 paczek nawilżanych chusteczek, kilkanaście opakowań emolientów, a nawet smoczki i ubranka. Wartość zebranych artykułów wynosiła około 2500 zł. SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY.

Pierwszą część darów przekazaliśmy 17 listopada do Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Słoneczna Kraina” w Skoczowie, gdzie z panią Sylwią Kwas i wolontariuszkami Oliwią i Lilką z klasy 7c odebrałyśmy podziękowanie za udział w akcji. Kolejne paczki trafiły do bielskich szpitali w piątek 19 listopada. Dziękujemy za owocną  współpracę Pani Dyrektor Przedszkola Terapeutycznego Agacie Śladowskiej i wspaniałym nauczycielkom.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom działającym w szkole pod opieką pani Kamili Morcinek, paniom i panom woźnym, którzy pomogli zbierać i pakować przekazane dary.

WSZYSTKIM, KTÓRZY DOŁĄCZYLI DO ZBIÓRKI DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE SERCE. JESTEŚCIE WIELCY!

A wcześniakom życzymy dużo zdrowia, siły i waleczności!

Katarzyna Czujak