Szkolny konkurs ,,Świ@t mass mediów” za nami

konkurs

Jaka jest etymologia słowa ,,prasa”? Kto jest wynalazcą radia? Kiedy miała miejsce pierwsza transmisja telewizyjna?

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolnej Prasy, przypadającego 20 kwietnia, po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs ,,Świ@t mass mediów”. 38 uczestników z klas 4-8 wykazało się niezłą wiedzą na temat historii prasy, radia i telewizji. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test konkursowy składający się z 25 pytań.

Oto wyniki:

klasy 4-6

• I miejsce – Szymon Walczyk z klasy 6b i Miłosz Ślęzak z klasy 6c
  • II miejsce – Bartosz Brożek z klasy 6c
  • III miejsce – Lena Rauer z klasy 6a,Tymon Gorgosz z klasy 4b i Piotr Woźniczka z klasy 6a

klasy 7-8

• I miejsce – Marta Malina z klasy 8d
  • II miejsce – Lilianna Słowiok z klasy 8c i Antonina Rakus z klasy 8a
  • III miejsce – Amelia Więzik z klasy 8a, Marta Przybyła z klasy 8b i Sandra Karczmarz z klasy 8a

Laureaci  otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody.  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! 🙂

tekst: Agnieszka Krysta