Szkolny konkurs ,,Świ@t mass mediów”

20 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy, który został ustanowiony w 1991 roku przez Reporterów bez Granic – organizację zajmującą się monitorowaniem prawa do wolnej prasy i wolności wypowiedzi w mediach na całym świecie. W wielu krajach sytuacja dziennikarzy jest trudna, rzetelne wykonywanie tego zawodu wiąże się z narażeniem życia, gdyż dziennikarze i fotoreporterzy są zastraszani, porywani oraz więzieni. Z okazji tego święta w naszej szkole został zorganizowany konkurs ,,Świ@t mass mediów”, do którego przystąpiło 30 uczniów z klas 4–8. Ich zadanie polegało na rozwiązaniu testu online składającego się z 25 pytań, które dotyczyły historii prasy, radia, telewizji i Internetu.

Wyniki w klasach 4-6: I miejsce – Olaf Gesing z kl. 6d; II miejsce – Dominika Ciemała z kl. 6c i Nadia Niewada z kl. 6d; wyróżnienia – Kamila Juroszek z kl. 4b, Miłosz Ślęzak z kl. 4c, Malwina Dzierbanowicz z kl. 6c i Emilia Oleksy z kl. 6c

w klasach 7-8: I miejsce – Aleksandra Chrapek z kl. 7c; II miejsce – Nadia Czyż z kl. 8a; wyróżnienia – Wiktoria Czyż z kl. 8b, Klaudia Gruszczyk z kl. 8b i Julia Heczko z kl. 8b

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w szkole, gdy tylko będzie taka możliwość.

Agnieszka Krysta