Szkolny Mistrz Poprawnej Polszczyzny

Czy poprawnie posługujemy się naszym ojczystym językiem? Czy znamy różne pułapki językowe, które czyhają na nas na co dzień? Uczniowie klas 4 – 8 mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe w Konkursie Mistrz Poprawnej Polszczyzny, który w maju odbył się w formie zdalnej, zorganizowany przez polonistkę, Izabelę Steciuk. Do rywalizacji stanęło 27 uczniów.

W klasach 4 – 6 I miejsce zajęła Dominika Ciemała (6c), II miejsce zajął Olaf Gesing (6d), III miejsce zajął Bartosz Gonera (6c). W klasach 7 – 8 I miejsce zajęły Wiktoria Bojda (7b) i Anna Niemczyk (8b), II miejsce – Maja Kalita (8b) i Julia Heczko (8b), III miejsce – Wiktoria Czyż (8b) i Klaudia Gruszczyk (8b).

Gratulujemy szkolnym Mistrzom Poprawnej Polszczyzny!

Uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody.

Izabela Steciuk