Tajemnice Bożego Narodzenia

Dlaczego w Wigilię czekamy na pierwszą gwiazdkę? Dla kogo zostawiamy dodatkowe miejsce przy stole? Jaka moc tkwi w opłatku? Dlaczego Boże Narodzenie to czas cudów? Oglądając świąteczne przedstawienie w piątek 17 grudnia, poznaliśmy symbolikę i tradycje bożonarodzeniowe. Klasy 4b oraz 6a pod opieką pani Izabeli Steciuk i pani Haliny Uglorz wprowadziły nas w uroczysty klimat, opowiadając o Gwieździe betlejemskiej, potrawach świątecznych, prezentach z głębi serca oraz największych cudach rodzących się w sercach przepełnionych miłością i troską…

Wspaniałym dopełnieniem snutych opowieści były piosenki i kolędy wykonane przez szkolny zespół ,,Do – re – mi”, który 15 grudnia w kategorii zespoły zdobył II miejsce     w Świątecznym Przeglądzie Wokalnym Gminy Skoczów „Rozśpiewane Boże Narodzenie”, a Miłosz Kurzok specjalne wyróżnienie dla solisty. Gratulujemy uczniom     i opiekunowi – panu Sławomirowi Chmielowi!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia łamiemy się opłatkiem ze wszystkimi – dyrekcją szkoły, nauczycielami, pracownikami, uczniami i ich rodzicami, życząc błogosławieństwa Bożego, zdrowia, radości, miłości, życzliwości. Niech się dzieją CUDA!

Agnieszka Krysta