,,Trójka” biega fair play!

bieg fair play w SP 3

9 września nasi uczniowie stanęli na szkolnej bieżni, aby wystartować w wyjątkowym biegu. Tym razem nie chodziło o zdobywanie najlepszych wyników, ale o promowanie zasad uczciwej rywalizacji. Nasza szkoła przyłączyła się do „Biegu Fair Play” –  akcji organizowanej przez Polski Komitet Olimpijski i Klub Fair Play PKOl. Wydarzenie przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego wpisywało się w obchody Światowego Dnia Fair Play, który przypadał 7 września.

Wśród uczestników biegu znaleźli się zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie naszej szkoły. Wszyscy z uśmiechami na twarzach pokonali wyznaczony dystans i przypomnieli, że zasady fair play są niezwykle cenne –  nie tylko w sporcie, ale i w codziennym życiu.
tekst: Kamila Morcinek

bieg fair play