Tydzień Dbania o Relacje

W dniach od 5 do 9 grudnia odbył się kolejny Tydzień Dbania o Relacje  (w ramach realizacji projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo, w którym bierzemy udział także w obecnym roku szkolnym). To czas szczególnie miło spędzony, bo poświęcony budowaniu i pogłębianiu wzajemnych więzi. Było zatem dużo zabawy i śmiechu podczas przerw, a także luźniejszych nieco lekcji. Bawiliśmy się w klasach 1-3. Uczniowie mogli zasiąść na tronie dobrych myśli, zrobić sobie zabawne zdjęcia ze świętym Mikołajem, wykonać drobny upominek dla wylosowanej osoby, zrobić piękną dekorację świąteczną. Każdy dzień był tematycznie zaplanowany.

W klasach 4-8 też skupiliśmy się na wspólnym spędzaniu czasu: na rozmowach poważnych i trochę mniej, graniu w gry planszowe i te bardziej zapomniane na kartce papieru – statki, państwa-miasta, sudoku. Były przebieranki, poczęstunki, dzielenie się miłymi słowami, zabawy integrujące zespoły. Zresztą wiele z tych chwil uwieczniliśmy na fotografiach, więc sami zobaczcie…

tekst: Dorota Maciejewska