Tydzień Języków Obcych

W dniach 14-18 listopada w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Języków Obcych. Z tej okazji odbyło się szereg akcji, które urozmaiciły i umiliły pobyt dzieciom w szkole. Każdy poszczególny dzień tygodnia był poświęcony wybranemu krajowi europejskiemu: poniedziałek – Niemcom, wtorek – Ukrainie, środa – Polsce, czwartek – Francji, a piątek – Wielkiej Brytanii. Dzięki pomocy pana konserwatora na każdej dużej przerwie z głośnika można było posłuchać piosenek z poszczególnych państw, uczniowie chętnie bawili się przy muzyce, śpiewali oraz tańczyli. Nasze nieocenione panie kucharki umożliwiły dzieciom posmakowania potraw charakterystycznych dla danego kraju. Pojawiły się naleśniki, ryba, kiełbasa, pierożki czy schabowy. Z kolei pani bibliotekarka zaprezentowała książki w językach obcych, które można było pooglądać, przeczytać i oczywiście wypożyczyć.

Ponadto podczas lekcji wychowawczych uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych faktów, o których wcześniej nie słyszeli na temat zarówno swojej ojczyzny, jak i pozostałych krajów. W piątek cała społeczność szkolna przywdziała barwy Wielkiej Brytanii, gdyż język angielski jest najpopularniejszym językiem obcym. Przez cały tydzień można było też podziwiać wystawę prac, które wzięły udział w konkursie plastycznym „The Best Places in Britain”. Pięć dni upłynęło pod znakiem świetnej zabawy i niecodziennej nauki!

tekst: Ewa Czyż