Tydzień Przedmiotów Ścisłych

Wynalazki i nowe technologie to przyszłość na rynku pracy. Nie ulega wątpliwości, że w różnych dziedzinach nauki potrzebujemy i będziemy potrzebowali specjalistów do projektowania, programowania, badań naukowych. Bardzo zależy nam na tym, aby pokazać uczniom, że chemia, fizyka, matematyka, biologia to bardzo ciekawe i praktyczne nauki. Nie bez powodu na obchodzony w naszej szkole w dniach 14-18 czerwca  „Tydzień Przedmiotów Ścisłych” wybraliśmy hasło „Nauki ścisłe naszą przyszłością”. Popularyzując nauki ścisłe, przeprowadziliśmy szereg interesujących zajęć.

Najmłodsi słuchacze – uczniowie klas trzecich – szukali dowodów, że  „Chemia i kuchnia – to prawie to samo”, zaś starsi uczniowie zastanawiali się, jakie zastosowanie mają matematyka i chemia w różnych dziedzinach życia oraz dlaczego warto się uczyć się przedmiotów przyrodniczych czy fizyki. Odbywające się spotkania miały zróżnicowany charakter, jednak wszystkie skłaniały do refleksji, jak bardzo przydatna jest wiedza z tych obszarów.  Ułatwione funkcjonowanie, pasja, satysfakcjonująca praca – to tylko niektóre zalety. Uczestnicy naszych spotkań potrafią ich wymienić znacznie więcej!

Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonym zajęciom miłośnicy nauk ścisłych pokochali je jeszcze bardziej, a sceptycy nieco się do nich przekonali.

Lucyna Krysta