Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

„Już po wakacjach i lato już za nami. Nie można go zatrzymać tęsknotą, ani łzami”… – tymi słowami rozpoczęliśmy w „Trójce” nowy rok szkolny 2020/2021. Podniosła atmosfera towarzyszyła szczególnie pierwszo- i czwartoklasistom, których powitali starsi koledzy: w budynku szkoły przy ul. Osiedlowej klasa 3c z wychowawczynią Joanną Kołodziejczyk uroczyście przywitała uczniów klas pierwszych, a w budynku przy ul. Bielskiej klasa 5a z wychowawczynią Lucyną Michenko przyjęła gościnnie uczniów klas czwartych.

„Nasza szkoła jest jak okręt, którym płyniemy po oceanie wiedzy”, dlatego podczas akademii nauczycielka Natalia Gabryś-Klus  zabrała wszystkich w krótką historyczną podróż do Gdańska i opowiedziała o tym, co wydarzyło się w Polsce 40 lat temu: Polacy domagali się wolności i swoich praw. Gdyby nie odwaga i poświęcenie tych ludzi, nie żylibyśmy dziś w wolnej Polsce, dlatego najlepszym prezentem dla naszej ojczyzny niech będzie radość z nauki w szkole. Najlepsze życzenia przekazały uczniom i ich rodzicom dyrektor szkoły Małgorzata Jasionowicz oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty Joanna Radwan-Kmiecik, która wręczyła pierwszoklasistom „Elementarze Młodego Polaka”, a w nich dedykację od burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko.

U progu nowego roku szkolnego życzymy wszystkim: niech marzenia nabierają realnych kształtów, niech każdy będzie sobą, rozwija swoje pasje i talenty, niech nie będzie bezsensownych wyścigów donikąd i zmarnowanych dni, niech każdy będzie uważny na drugiego człowieka oraz niech nasza szkoła będzie czymś więcej! J