Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Wakacje są cudowne, mają natomiast jedną wadę: zawsze kończą się zbyt szybko. W szkolnym kalendarzu trudno jednak  znaleźć drugi taki dzień jak 1 września. To właśnie wtedy towarzyszy nam najwięcej emocji: radość ze spotkania z kolegami, ciekawość („Kto będzie mnie uczył?”), zaskoczenie („Pomalowali!”), oczekiwanie („To jaki mamy plan?”).

Dziś przeżyliśmy 61. w historii Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie rozpoczęcie roku szkolnego. Uroczyście powitaliśmy uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole.  Klasa 3b pod opieką pani Darii Kur zachęciła pierwszoklasistów do nauki. Na starcie edukacyjnej przygody najmłodsi uczniowie usłyszeli od starszych kolegów oraz pani dyrektor wiele ciepłych, dodających odwagi słów.

W progach budynku przy ulicy Bielskiej serdecznie przyjęci zostali także czwartoklasiści. To właśnie oni po spotkaniu z wychowawcami udali się na akademię przygotowaną przez uczniów klasy 5a oraz przedstawicieli klas 6-8 pod opieką pani Bożeny Dedio, Sławomira Chmiela oraz Kamili Morcinek. Tegoroczna inauguracja była dla nas niezwykle ważna, ponieważ połączona została z oficjalnym oddaniem do użytku po remoncie budynku na ulicy Bielskiej. Z tej okazji wszyscy zgromadzeni wybrali się w nieco sentymentalną „podróż’, podczas której staraliśmy się uchwycić wakacyjne wspomnienia oraz pokazać koleje naszej „Trójki”. O tym, jak przez 60 lat zmieniały się losy szkoły; o tym, jak historia zatoczyła krąg i o tym, jak odnowiona została nasza przestrzeń do nauki opowiedzieli uczniowie oraz pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz.  W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli nam zaproszeni goście: burmistrz Skoczowa – Mirosława Sitko,  zastępca burmistrza Skoczowa – Andrzej Bubnicki, przewodniczący Rady Miejskiej – Rajmund Dedio, wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty w Skoczowie – Lucyna Bocek, przewodnicząca Komisji Budżetu, Polityki Finansowej i Administracji – Teresa Papkala, radni: Zdzisława Baranowski, Mateusza Rohnka, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty – Joanna Radwan-Kmiecik, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty – Łukasz Stępień, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie oraz Parafii Znalezienia św. Krzyża w Skoczowie – ks. kanonik Witolda Grzomba, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Skoczowie – ks. Alfred Borski, przedstawicielka Rady Rodziców – Joanna Wątorek.

Finalną częścią uroczystości było przecięcie wstęgi, którego dokonali: burmistrz Skoczowa, zastępca burmistrza, przewodniczący Rady Miasta oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty. Ten symboliczny gest otwarcia zmodernizowanego budynku szkolnego,  pięknie podkreślił to, że rok szkolny 2021/2022 uważamy za  otwarty!

W odnowionych  wnętrzach i z nowymi siłami – zaczynamy!

Tekst: Kamila Morcinek