VI Zawody Narciarskie „O Puchar Lolka”

27 lutego 2020 r. w Wiśle Malince na stoku „Klepki” odbyły się po raz szósty szkolne Zawody Narciarskie „O Puchar Lolka”, których organizatorami są nauczyciele: Izabela Steciuk i Kornel Rakus. W zawodach uczestniczyli uczniowie od klasy pierwszej do ósmej – łącznie 26 uczniów. Do Wisły z dziećmi przyjechały całe rodziny, nie brakowało więc kibiców. W zawodach wzięli udział również opiekunowie dzieci: rodzice, dziadkowie, ciocie i starsze rodzeństwo.

W zaciętej rywalizacji zmierzyło się 17 dorosłych. Walczono w trzech kategoriach wiekowych uczniów, w kategorii indywidualnej opiekunów i w konkurencji rodzinnej: dziecko z opiekunem.

Dziewczynki z klas 1 – 3:

I miejsce Zofia Madej kl. 3b

II miejsce Maja Małkowska kl. 2a

Chłopcy z klas 1 – 3:

I miejsce Jakub Bojda kl. 1a

II miejsce Adam Cichowlas kl. 1a

III miejsce Kajetan Bura kl. 1a

Dziewczynki z klas 4 – 6:

I miejsce Oliwia Ziebura kl. 5b

II miejsce Hanna Duda kl. 5a

III miejsce Antonina Rakus kl. 5a

Chłopcy z klas 4 – 6:

I miejsce Aleksander Machej kl. 4a

II miejsce Jakub Cichowlas kl. 4a

III miejsce Bartosz Konopka kl. 5b

Dziewczynki z klas 7 – 8:

I miejsce Natasza Kozubek kl. 8a

II miejsce Maja Kalita kl. 7b

Chłopcy z klas 7 – 8:

I miejsce Igor Greń kl. 8a

II miejsce Maksymilian Oreł kl. 8a

Opiekunowie kobiety:

I miejsce Ewa Gesing

II miejsce Anna Madej

III miejsce Grażyna Małkowska

Opiekunowie mężczyźni:

I miejsce Wojciech Cichowlas

II miejsce Marcin Machej

III miejsce Sergiusz Kozubek

Konkurencja rodzinna (łączny czas dziecka i opiekuna):

I miejsce Jakub Cichowlas z tatą

II miejsce Aleksander Machej z tatą

III miejsce Natasza Kozubek z tatą

Najlepszy czas wśród dziewcząt uzyskała Natasza Kozubek z klasy 8a.

Najlepszy czas wśród chłopców uzyskał Aleksander Machej z klasy 4a.

Zwycięzcy otrzymali medale, a Natasza i Olek puchary. Puchar trafił również do rodziny, która zwyciężyła w konkurencji rodzinnej, czyli do Kuby Cichowlasa z kl. 4a i jego taty. Cieszymy się z tak licznego uczestnictwa w zawodach, tym bardziej, że wielu zawodników jest z nami co roku. Zapaleni narciarze nie przestraszyli się kapryśnej aury, która towarzyszyła nam tej zimy. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc! Choć nasze zawody to przede wszystkim zabawa, jesteśmy pod wrażeniem profesjonalnych umiejętności zawodników. Nasi młodzi sportowcy kochają narciarstwo jak młody Karol Wojtyła, Lolek – patron naszej szkoły.

Izabela Steciuk