W świątecznym nastroju…

We wtorek 17 grudnia odbyło się wigilijne spotkanie nauczycieli i pracowników szkoły. Tradycyjnie już w spotkaniu uczestniczyli emerytowani nauczyciele, dawni pracownicy naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz miasta: burmistrz Skoczowa, pan Mirosław Sitko, zastępca burmistrza, pan Andrzej Bubnicki, przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty, pani Maria Sobik. Nie zabrakło również duchownych: proboszcza parafii św. Apostołów Piotra i Pawła, księdza Witolda Grzomby, proboszcza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Skoczowie, księdza Alfreda Borskiego oraz księdza Andrzeja Czyża z małżonką. Spotkanie rozpoczęło się od występu uczniów klasy 4a, którzy zaprezentowali współczesne przedstawienie jasełkowe. Bohaterami spektaklu były anioły, ale nie zostały one ukazane w tradycyjny sposób – anioły są pracownikami świątecznej manufaktury, produkującej ozdoby bożonarodzeniowe. Podczas rozmów poruszają tematy bliskie współczesnym ludziom, takie jak życie w biegu, brak czasu dla rodziny, pogoń za pieniędzmi… Na szczęście święta sprawiają, że w cudowny sposób nasze rodziny się scalają, a my zauważamy, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Występowi towarzyszyły kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu wokalnego Do-Re-Mi oraz instrumentalne popisy uczniów na klarnecie, akordeonie i cajonie. Po występie był czas na składanie życzeń i śpiewanie kolęd. Występ został przygotowany przez panie: Katarzynę Czujak i Izabelę Steciuk. Oprawa muzyczna została opracowana przez pana Sławomira Chmiela, a dekoracja wykonana przez panią Sylwię Kwas.