W szkolnych murach świątecznie i nastrojowo…

Każda rodzina pielęgnuje tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. To one tworzą nastrój i sprawiają, że wszyscy czują się wyjątkowo poprzez uczestniczenie w corocznych rytuałach.
W szkole też mamy swoje tradycje: w ostatni dzień przed przerwą świąteczną odbywają się wigilijki klasowe, a uczniowie oglądają świąteczne przedstawienie. W tym roku grupa teatralna przygotowała dla uczniów klas 4 – 8 nastrojowy spektakl o rodzinie, w której każdy ma inny pomysł na spędzanie świąt. Wśród domowników są tradycjonaliści, jak i osoby, które mają odmienne spojrzenie na odwieczne zwyczaje. Jednak wydarzenia, które mają miejsce w noc wigilijną, sprawiają, że wszyscy w zgodzie zasiadają do wieczerzy.

Występ teatralny został przygotowany pod okiem pani Izabeli Steciuk. Aktorom towarzyszyły kolędy śpiewane przez zespół Do – Re – Mi oraz solistów – o oprawę muzyczną zadbał pan Sławomir Chmiel, a dekorację wykonała pani Halina Uglorz.

Po występie pani dyrektor, Małgorzata Jasionowicz, skierowała do uczniów i nauczycieli świąteczne życzenia, co sprawiło, że wszystkim udzielił się uroczysty nastrój tego wyjątkowego dnia.

tekst: Izabela Steciuk