Warsztaty w Tradycyjnej Zagrodzie Rolnej w Ochabach

W poniedziałek 18 października uczniowie klasy 5c wyjechali na wycieczkę do Tradycyjnej Zagrody Rolnej w Ochabach, gdzie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych dotyczących tradycyjnych prac w gospodarstwie. Dowiedzieli się, jakie obowiązki miały dzieci mieszkające na wsi kilkadziesiąt lat temu. Sami także mieli okazję wykonać niektóre czynności, np. pranie na tarze, ubijanie masła, karmienie kur, czy ścielenie łóżka. Zapoznali się z dawną szkołą i siedząc w starych ławkach, z uwagą słuchali opowieści pana przewodnika.

Największą frajdę sprawiło uczniom zbieranie ziemniaków na polu. Cała grupa ochoczo zabrała się do pracy, a po niej z chęcią upiekła kiełbaski na ognisku. Na koniec dzieci podjęły wyzwanie i pokonały labirynt z kukurydzy. Wizyta w skansenie była świetną okazją do integracji uczniów, a także lekcją edukacji regionalnej. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie smakołyków.

Joanna Walczyk