XV Szkolna Olimpiada Sportowa

19 czerwca na Stadionie KS „Beskid” im. R. Kukucza odbyła się XV Szkolna Olimpiada Sportowa, zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego: pana Piotra Piotrowskiego, pana Łukasza Zgodę, pana Korneliusza Rakusa, panią Iwonę Czakon-Kobus i pana Łukasza Stracha. Najpierw przedstawiciele poszczególnych klas, sędziowie oraz dziewczęta ze szkolnego zespołu tanecznego „Merlin”, prowadzonego przez panią Darię Kur, przemaszerowali       w barwnym pochodzie wokół płyty boiska. Najlepsi sportowcy szkoły zapalili symboliczny znicz olimpijski. Następnie odśpiewaliśmy hymn szkoły, a z klatek wyleciały gołębie – symbole pokoju. W imieniu sędziów oraz zawodników zostały złożone przysięgi rywalizacji w duchu „fair play”. Otwarcia imprezy dokonała pani dyrektor, Małgorzata Jasionowicz, która powitała panią Marię Sobik – przewodniczącą Komisji Kultury i Oświaty oraz wieloletniego wicedyrektora naszej szkoły. Na zakończenie części oficjalnej wystąpił zespół taneczny „Merlin”.

 

369 uczniów z klas 1-7 startowało w konkurencjach lekkoatletycznych (biegi na 30 m, 60 m, 100 m, 200 m, 600 m, 1000 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i rzut kulą) oraz w biegu na szczudłach, rzucie piłką do kosza i strzale piłką do bramki.

Pierwsze miejsca zdobyli: Katarzyna Gałuszka 1b, Martyna Mendroch 1c, Milena Król 1c, Kajetan Chraścina 1b, Wiktor Wronka 1a, Ksawery Kazienko 1c, Amelia Effenberger 1b, Sebastian Siąkała 1b, Zofia Madej 1b, Aleksander Machej 2a, Weronika Szczotka 2a, Filip Hutyra 2a, Jakub Janik 2a, Martyna Machała 2a, Miłosz Kurzok 2a, Michał Habdas 3e, Antonina Rakus 3a, Tobiasz Ciupek 3a, Milena Skiba 3d, Patryk Szturc 3b, Grzegorz Sokł 3e, Hanna Duda 3b, Oliwia Szturc 3a, Mateusz Buda 3b, Filip Noszka 4b, Natalia Klus 4b, Cezary Machej 4a, Wiktoria Bojda 4b, Julia Szczotka 4a, Zuzanna Szczęsna 4a, Tomasz Zwardoń 4c, Kamil Dworok 4a, Dominika Kożdoń 5a, Fabian Kukla 5a, Nadia Czyż 5a, Szymon Ogiegło 5a, Konrad Krawczyk 5c, Gabriela Kłobuch 5c, Łukasz Gorgosz 5a, Wiktoria Niedziółko 6b, Maja Chraścina 6a, Maksymilian Zontek 6c, Piotr Klimurczyk 6a, Gabriela Chrapek 6c, Maja Przybyła 6a, Kamil Zwardoń 6c, Szymon Łagan 6a, Wiktor Borkowski 7b, Roksana Gałązka 7b, Roksana Ferfecka 7b, Bartosz Podlasiewicz 7a, Arkadiusz Liszka 7a, Weronika Jarzynka 7a, Kamila Najda 7a, Kacper Lupa 7a, Julianna Gorgosz 7a, Szymon Kaźmierczak 7a, Sebastian Hernik 7a.

W olimpiadzie wzięła udział cała społeczność szkolna, a sędziowali nauczyciele oraz uczniowie ze starszych klas. Na trybunach,  w roli oddanych kibiców, zgromadzili się rodzice, dziadkowie i młodsze rodzeństwo. Atmosfera przepełniona była radością, widoczną zwłaszcza na twarzach zdobywców pamiątkowych medali.

oprac. Agnieszka Krysta,

fot. Katarzyna Rakus