Zakończenie roku szkolnego

„Każdy z was mi przyzna rację, że najlepsze są wakacje…” Jednak zanim te słowa wybrzmiały podczas uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego  2017/2018, społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie usłyszała podziękowania, jakie złożyli Radzie Pedagogicznej przewodnicząca Rady Rodziców, pani Aleksandra Jabłońska – Uszyńska, i zastępca przewodniczącej, pan Dawid Buda.

Dwuczęściowy program artystyczny poprowadzili konferansjerzy – Natalia Przybyła Kewin Gawlas. Uczniowie z klasy 7b przedstawili krótką charakterystykę wszystkich przedmiotów szkolnych, skupiając się na najważniejszych aspektach.

Następnie pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz wraz z wychowawcami wręczyła 52 świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczennicom oraz uczniom klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych.

Zostały także przyznane stypendia dla uczniów drugiego etapu edukacyjnego, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, zachowaniu oraz osiągnęli znaczące sukcesy sportowe. A są to:  Mateusz Myrmus z kl. 5a (średnia 5,85 i sukcesy sportowe), Małgorzata Gorgosz z kl. 4a (średnia 5,58), Natalia Przybyła z kl. 7b (średnia 5,46), Amelia Kawulok z kl. 6b (średnia 5,4), Magdalena Uszyńska z kl. 5b (średnia 5,38), Anna Niemczyk z kl. 5b (średnia 5,38), Julia Buda z kl. 7a (średnia 5,36), Jan Niemczyk z kl. 6c (średnia 5,31), Kamil Zwardoń z kl. 6c (średnia 5,31 i sukcesy sportowe), Łucja Klimurczyk z kl. 4a (średnia 5,18), Daria Baranowska z kl. 4a (średnia 5,18), Zuzanna Kazior z kl. 4b (średnia 5,18), Tomasz Zwardoń z kl. 4c (średnia 5,18), Nikola Soroczyńska z kl. 5a (średnia 5,18), Kacper Kubaczka z kl. 7b (średnia 5,14), Szymon Ogiegło z kl. 5a (średnia 5,09 i sukcesy sportowe), Jan Steciuk z kl. 4b (średnia 5,09), Aleksandra Chrapek z kl. 4c (średnia 5,09), Kinga Knapik z kl. 4a (średnia 5,09), Julia Heczko z kl. 5b (średnia 5,0) i Arkadiusz Liszka z kl. 7a (średnia 5,0).

Następnie wręczono statuetki dla najlepszych sportowców szkoły: Szymona Ogiegło, który zajął I miejsce w rywalizacji, Dawida Gałuszki – II miejsce i Filipa Forszta na III miejscu.

Po części oficjalnej nastąpiła część rozrywkowa, podczas której klasa 7b „na luzie” wyśpiewała wakacyjne przeboje z nieśmiertelnym „Lato, lato” Haliny Kunickiej oraz opowiedziała o wakacyjnych planach.

Kończąc akademię pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz podziękowała pani Aleksandrze Parze, pani Sylwii Kwas i panu Sławomirowi Chmielowi za przygotowanie tego ostatniego uroczystego spotkania w mijającym roku szkolnym.  Pani dyrektor życzyła wszystkim wspaniałego i bezpiecznego odpoczynku oraz nabrania sił do dalszej nauki i pracy w murach naszej „Trójki”. Potem uczniowie pożegnali się w swoich klasach z wychowawcami  i … rozpoczęli upragnione wakacje!