Zwyczaje świąteczne w różnych zakątkach świata

Co wspólnego ma sauna, leśny gnom, czarownica z prezentami, kurczaki z KFC oraz oświetlona łódź? Kto w Święta dostarcza prezenty: Aniołek, Mikołaj, święty Bazyli, a może 13 krasnali? Dlaczego w Hiszpanii i we Włoszech dziecięce twarze najbardziej uśmiechają się 6 stycznia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczestnicy spotkania online ,,Zwyczaje świąteczne w różnych zakątkach świata”, które odbyło się 21 grudnia.  Uczniowie dowiedzieli się również co nieco o często zapomnianych, świątecznych tradycjach Śląska Cieszyńskiego. Nie jest już zatem dla nich tajemnicą, jak skutecznie zapewnić sobie ,,żelazne zdrowie” w kolejnym roku.

Zajęcia były realizowane w ramach szkolnych innowacji ,,Podróże kształcą, także te bez biletu”. Zapraszamy na kolejny wirtualne wyprawy. 🙂 
tekst: Martyna Bak