„Żywe obrazy” – mała galeria sztuki w naszej szkole

Dzieła słynnych mistrzów były inspiracją dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie „Żywe obrazy”. Wśród artystów, na których wzorowali się uczestnicy, byli: Leonardo da Vinci, Rogier van der Weyden, Johannes Vermeer, Edward Munch, Frida Kahlo, Aleksander Gierymski, Stanisław Wyspiański, Walenty Wańkowicz i Józef Chełmoński.

Wszystkie prace uczniów zostały zaprezentowane na gazetce ściennej w budynku przy ulicy Bielskiej. Tę małą galerię sztuki podziwiają uczniowie podczas przerw. Obok zdjęć oryginalnych dzieł wielkich mistrzów są prace szkolnych artystów, którzy starali się jak najwierniej odtworzyć ludzi ukazanych na obrazach, ich stroje, emocje oraz wszelkie szczegóły, które sprawiają, że wizje słynnych malarzy są nadal żywe.

Dyplomy i nagrody zostały wręczone podczas apelu z okazji Dnia Ziemi.

Oto wyniki konkursu:

Lena Lipińska kl. 8b

Amelia Machej kl. 4b

Zofia Szostak kl. 8a

Nikola Pikuła kl. 5a

Lena Stec i Anita Rohnka kl. 5a

Bartek Sowa kl. 4c

Konkurs został zorganizowany przez panie Martynę Bak oraz Izabelę Steciuk w ramach innowacji Bądź kulturalny – zaangażuj się w kulturę wyższą!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Podziwiamy Waszą kreatywność i oryginalne spojrzenie na obrazy dawnych mistrzów. 😊

tekst: Izabela Steciuk

PRACE KONKURSOWE (kliknij tutaj)