Wywiad z nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego

W tym roku mieliśmy 10 kandydatów walczących o funkcję przewodniczącego szkoły. Barwne plakaty przygotowane przez samych zainteresowanych i klasowe komitety wyborcze pełne były ciekawych pomysłów dotyczących życia szkoły. 27 września przeprowadziliśmy głosowanie. Skład nowej Rady Samorządu Uczniowskiego przedstawia się następująco:
Alan Ratajek (klasa 8a) – przewodniczący,
Jakub Bojda (klasa 6b) – zastępca przewodniczącego,
Maja Piszczek (klasa 5a) i Tymon Siudut (klasa 5c) – sekretarze.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z nowo wybranym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego – Alanem Ratajkiem. Rozmowę przeprowadzili uczniowie ze szkolnego koła dziennikarskiego, redagujący gazetę ,,Wrzuć Trójkę!”.

Czy cieszysz się z wygranej?
Tak, jest to dla mnie osiągnięcie, z którego się bardzo cieszę.

Co chciałbyś zrobić dla uczniów naszej szkoły?
Na pewno chciałbym rozwiązywać ich problemy, spełniać potrzeby uczniów, dlatego też dałem pomysł na Skrzynkę Problemów i  Potrzeb naszych uczniów.

Podoba Ci się w naszej szkole, dobrze się w niej czujesz?
Tak, nasza szkoła jest otwarta na potrzeby uczniów, ma także świetne grono pedagogiczne.

A boisz się współpracy z Panią Dyrektor?
Nie boję się, Pani Dyrektor jest świetną i bardzo pomocną osobą.

Jakie są Twoje zainteresowania?
Bardzo lubię grać w siatkówkę, to już mój czwarty rok treningów. Lubię też grać w gry komputerowe. Moja ulubiona gra to FIFA.

Jaki jest Twój ulubiony przedmiot w szkole?
Najbardziej lubię matematykę, biologię i chemię.

A o czym najbardziej marzysz?
Marzę, aby nasza szkoła była najlepsza, aby każdy uczeń wchodził do niej z uśmiechem na twarzy.

Kim chcesz zostać w przyszłości?
W przyszłości chciałbym zostać fizjoterapeutą – najlepiej sportowym.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Dziękuję bardzo.