Podróże małe i duże – po regionie i nie tylko

Bogata historia, tajemnicze miejsca i dzieje dawnych mieszkańców sprawiają, że uczniowie z zapałem angażują się w podróżowanie po naszym mieście i regionie. W tym roku w każde piątkowe popołudnie o godzinie 16:30 odbywają się spotkania online dla uczniów z klas 4 – 8 w ramach innowacji ,,Podróże kształcą, także te bez biletu”. Od czasu do czasu wybieramy się również na wycieczki do ciekawych zakątków w Skoczowie. We wrześniu odwiedziliśmy cmentarz żydowski w Wilamowicach. Grupa odkrywców historii poznała dzieje ludzi, którzy zostali pochowani w tym miejscu, a przed wojną byli częścią społeczności naszego miasta. Zgodnie z tradycją uczniowie położyli na mogiłach kamienie.

Podczas pierwszego wrześniowego spotkania online udaliśmy się do Zameczku Prezydenckiego w Wiśle, spacerując po elegancko urządzonych pokojach i poznając sylwetki prezydentów, którzy odpoczywali w tym miejscu.

Kolejne spotkanie było poświęcone tajemnicom zamku w pobliskim Dzięgielowie, jego najdawniejszym dziejom, odkryciom archeologów i ciekawej architekturze.

Informacje o tematyce kolejnych spotkań i wycieczek pojawiają się w classroomach w połowie tygodnia i na gazetce Samorządu Uczniowskiego.

Serdecznie zapraszam!

Izabela Steciuk