Bezpieczny wypoczynek podczas ferii

Zbliżają się ferie. Dla dzieci i młodzieży to czas wypoczynku, zabawy. Niektórzy planują wyjazd z rodzicami albo udział w obozie sportowym. Inni skorzystają z zajęć, proponowanych przez szkołę, dom kultury lub będą spędzać wolny czas z rodziną. Wszędzie można świetnie odpoczywać. Trzeba tylko mieć dobre chęci, dobry humor i przede wszystkim musi być bezpiecznie.  Aby nie ryzykować,  należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Tradycyjnie przed feriami naszą szkołę odwiedzają osoby, które z racji wykonywanego zawodu najlepiej się na tym znają. Byli już funkcjonariusze straży miejskiej, policjanci, ratownicy medyczni,strażacy. Dzisiaj odwiedził nas aspirat sztabowy Rafał Pszczółka. Najpierw w klasach młodszych, później dla starszych przeprowadził ciekawe prelekcje. Uczył jak zachować się, kiedy zaatakuje nas pies albo co zrobić kiedy zaczepia nas nieznajomy. Była również mowa o  zagrożeniach w Internecie, hejcie, stalkingu i o odpowiedzialności za tego typu przestępstwa. Te i wiele innych rad udzielił nam nasz dzielnicowy. Teraz wystarczy z nich tylko skorzystać i możemy liczyć na to, że ferie będą bezpieczne. Wiemy, że bardzo dużo zależy od nas samych.

Sławomir Chmiel