Cała Trójka czyta dzieciom

Szanowni Rodzice!

W ten czas domowej kwarantanny zachęcamy Państwa do rodzinnego czytania. Proponujemy stronę internetową, którą prowadzi Fundacja ABC XXI https://calapolskaczytadzieciom.pl/ Jej motto brzmi: „Czytaj dziecku. 20 minut dziennie. Codziennie.” Szczególnie Państwa uwadze polecamy artykuł „Mądrze RAZEM w DOMU”, w którym Fundacja podsuwa pomysły, jak ciekawie i twórczo spędzać z dziećmi ten trudny czas i przełożyć jego ograniczenia na pożytki rozwojowe.

W artykule znajdziecie Państwo ZŁOTĄ LISTĘ – listę książek dla dzieci w wieku 0 – powyżej 16 lat oraz dla dorosłych, polecanych przez Fundację ABC XXI. W domowych zbiorach na pewno posiadacie Państwo którąś z wymienionych pozycji książkowych. Ponadto znajdziecie propozycje innych zajęć  z dziećmi, a także mnóstwo ciekawych materiałów, które mogą nam wszystkim pomóc w lepszym rozumieniu dzieci i lepszym ich wychowywaniu.

A zatem przenieśmy się w inny świat, świat literatury…

Życzymy dużo zdrowia i dobrego wspólnego czasu z dziećmi!

Do szybkiego zobaczenia!

Barbara Mendroch i Joanna Jaworska |biblioteka szkolna|