Dzień otwarty w naszej szkole.

We wtorkowe popołudnie aula Szkoły Podstawowej nr 3 w Skoczowie zapełniła się dziećmi. Teraz jeszcze przedszkolacy, niebawem pewnie nasi uczniowie, przyszli wraz z rodzicami aby przekonać się na własne oczy, że szkoła nie jest taka straszna. A jakże! Przywitała ich Pani Elżbieta Olenycz – zastępca dyrektora szkoły . Potem przedstawiła zebranym garść informacji o szkole, o zajęciach dodatkowych, o naszych uczniach i ich osiągnięciach. Pan Piotr Piotrowski uzupełnił jej wypowiedzi o kwestie związane z organizacją nauki w oddziałach sportowych. W części artystycznej, w tańcu zaprezentowały się młodsza i starsza grupa zespołu „Merlin”, Miłosz Kurzok, Julia Buda i Kamila Kurzok w piosenkach „Wszystko co Ci Pani powie” oraz „Chcemy spełniać marzenia swe”. Wiersze recytowała Zosia Madej.

Przyszedł czas na zwiedzanie szkoły. Ale nie było to zwykłe zwiedzanie. W każdej sali inne, ciekawe zajęcia. Na przedszkolaków czekały tam miłe Panie  uczące tzw. edukacji wczesnoszkolnej. Wraz ze swoimi wychowankami zachęcały do nauki, gry i zabawy. Trochę matematyki, trochę przyrody, muzyki, plastyki i języka polskiego, a wszystko tak zorganizowane, że chciałoby się zostać dłużej… Niedługo będzie taka okazja.

Sławomir Chmiel