Fenomen rudowłosej bohaterki…

Ania z zielonego wzgórza

Piosenki Stinga, George’a Michaela i Kate Bush w spektaklu ,,Ania z Zielonego Wzgórza”? Dlaczego nie! Cieszyński Ośrodek Kultury ,,Dom Narodowy” wspólnie z Bielską Szkołą Aktorską im. Agnieszki Osieckiej porwali się na szalone przedsięwzięcie: ponad siedemdziesięcioro aktorów dziecięcych i młodzieżowych, wybranych drogą castingu, wystąpiło na jednej scenie. Wśród nich były uczennice naszej szkoły, których talenty 14 czerwca mogli podziwiać koledzy i koleżanki z klas 4, 5 i 6. Historia rudowłosej bohaterki, szalonej i energicznej marzycielki, jej przyjaciółek, opiekunów, sąsiadów oraz nauczycieli wywołała sporo emocji, a w jej przebieg na bieżąco angażowana była widownia. To było niezapomniane przeżycie!

tekst: Agnieszka Krysta