„GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!” – certyfikat

11 marca w Auli Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku- Białej odbyła się uroczystość, w czasie której nasza szkoła otrzymała CERTYFIKAT za zrealizowanie zadań w ramach wojewódzkiego projektu „GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY!”. Projekt został zorganizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty Urszulę Bauer i Śląskie Centrum Wolności i Solidarności pod patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej oraz Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. Partnerami projektu byli NSZZ „Solidarność” Regiony: Śląsko-Dąbrowski, Częstochowski, Podbeskidzia, IPN Oddział w Katowicach, Stowarzyszenie „Dumni z Polski”.

Uroczystość otworzyła Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer, pani Kurator podsumowała projekt. Wystąpili również patroni projektu, a głos zabrali zaproszeni goście.

Bohaterowie stanu wojennego otrzymali laurki przygotowane przez uczniów (uczniowie z naszej szkoły również je przygotowali). Podziękowano także organizatorom projektu. Miło było się znaleźć wśród wyróżnionych szkół, jakim wręczono certyfikaty. Na zakończenie program artystyczny wykonali uczniowie z Łodygowic. Po uroczystości nasza delegacja zobaczyła także wystawę o stanie wojennym.

W projekcie w sumie wzięło udział 1026 szkół i 107 029 uczniów.

Więcej o podsumowaniu projektu:

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w projekt, aby przypomnieć trudne wydarzenia sprzed 40 lat, pogłębić dialog międzypokoleniowy, uczcić pamięć o Bohaterach, którzy walczyli o naszą wolność, a także przypomnieli, jak ważne są wolna Ojczyzna i prawa człowieka.

szkolny koordynator projektu – Natalia Gabryś-Klus