Jesteśmy strażnikami pamięci. 100. rocznica Bitwy pod Skoczowem

Uczniom klasy 5b nie straszna była pogoda, wiedzieli, że winni są oddać cześć przodkom, którzy 100 lat temu bronili Śląska Cieszyńskiego. Była to też lekcja dialogu, pojednania, ponieważ nie da się budować przyszłości bez pokoju i wzajemnego zrozumienia. Byliśmy zaszczyceni, ponieważ podczas uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej, obecni byli potomkowie: brygadiera Franciszka Ksawerego Latinika, świadka i kronikarza – pastora Jana Unickiego, lekarza Karola Hesska. Na tablicy zamieszczono napis przypominający, że w dniach 27-30 stycznia 1919 roku w budynkach parafii ewangelickiej stacjonował dowódca frontu śląskiego brygadier Franciszek Ksawery Latinik. To historyczny dzień, o którym nasi uczniowie będą pamiętać i opowiadać następnym pokoleniom.