Na poważnie i na wesoło – czym zajmuje się Samorząd Uczniowski?

działalność samorządu

Samorząd Uczniowski to organ szkoły, dzięki któremu uczniowie mają wpływ na to, co dzieje się w naszej „Trójce”. Przede wszystkim staramy się, aby w szkole było wesoło i kolorowo. Wszyscy uczniowie klas 4 – 8 lubią „kolorowe dni” – do wielu z nich włączają się także uczniowie klas 1 – 3. Ostatni z nich to zielony dzień wiosenny. Wcześniej obchodziliśmy m. in. DZIEŃ MIKOŁAJKOWY, WALENTYNKOWY, DZIEŃ ZEBRY, DZIEŃ WIEWIÓRKI, DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA, DZIEŃ MYSZKI MIKI. Po feriach uczniowie mogli zamanifestować solidarność z ogarniętą wojną Ukrainą poprzez elementy stroju w kolorach ukraińskiej flagi. Okazją do wykazania się kreatywnością był DZIEŃ BEZ PLECAKA.

Na co dzień nie tylko umilamy czas naszym uczniom, ale również włączamy  się w akcje charytatywne, takie jak zbieranie nakrętek, zbieranie kasztanów i żołędzi dla zwierząt z Leśnego Parku Niespodzianek, Góra Grosza. Wśród uczniów starszych klas jest wielu wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas, aby bezinteresownie pomagać innym. Nasi wolontariusze brali czynny udział  w organizacji kiermaszu bożonarodzeniowiego i kiermaszu wiosennego.

Uczymy się ekologicznego stylu życia, zbierając makulaturę. Nasi przedstawiciele uczestniczą w uroczystościach patriotycznych na terenie miasta. Członkowie samorządu co roku przygotowują występ z okazji Dnia Edukacji Narodowej.   Uczniowie starszych klas pomagają w utrzymaniu porządku podczas przerw obiadowych w szkolnej stołówce.

W tym roku po raz pierwszy włączyliśmy się w akcję MEiN „Szkoła Pamięta”: udaliśmy się na skoczowskie cmentarze, aby zapalić znicze w miejscach pamięci i na opuszczonych grobach, przygotowaliśmy gazetkę o Janie Cholewie, bohaterskim lotniku z Ustronia, a Zosia Madej z 5b przeprowadziła prelekcję na temat swojego prapradziadka. Za udział w akcji zostaliśmy nagrodzeni dyplomem MEiN.

W wielu akcjach z dużym zaangażowaniem biorą udział  dzieci z klas 1 – 3, np. zbierają makulaturę, zakrętki, kasztany i żołędzie. W ten sposób uczą się, że mają wpływ na życie szkoły.

Starsi uczniowie z koła wolontariatu z chęcią angażują się w różne działania na terenie szkoły, przy okazji starają się o wyróżnienie, jakim jest wpis na świadectwie szkolnym.

Postanowiliśmy nagrodzić klasy za dotychczasowe działania, przyznając wszystkim klasom 1 – 3 dyplomy i upominki za zaangażowanie w akcje Samorządu Uczniowskiego. Z kolei w starszych klasach przyznaliśmy nagrody w kategorii AKTYWNA KLASA:

I miejsce – klasa 4a

II miejsce – klasa 4b

III miejsce – klasa 6a

wyróżnienia: klasy 5a i 5c

Uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

opiekunowie Samorządu Uczniowskiego