Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. To odzyskiwanie suwerenności było procesem stopniowym i o nim opowiedzieli nam uczniowie klasy 7a, którzy pod opieką wychowawczyni, pani Elżbiety Olenycz, przygotowali uroczysty apel.
Celebrując 99. rocznicę największego święta państwowego w naszej ojczyźnie, usłyszeliśmy o żmudnej drodze ku niezawisłości. Młodzi aktorzy przypomnieli nam o zrywach powstańczych, ale też niewoli, rusyfikacji, germanizacji oraz innych działaniach zaborców zmierzających do unicestwienia narodu polskiego. Ostatecznie, po zakończeniu I wojny światowej, 11 listopada 1918 roku, Polska wreszcie w pełni odzyskała tak upragnioną niepodległość, czemu towarzyszyły głębokie wzruszenie i entuzjazm.
Koleje losu naszej ojczyzny obrazowały opowieści uczniów, którzy na tablicy przypinali kartki z najważniejszymi informacjami historycznymi, patetyczne wiersze, pieśni patriotyczne i prezentacja multimedialna. Na zakończenie apelu wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy popularną piosenkę, znaną z rozrywkowego teleturnieju telewizyjnego, pt. „Kocham cię, Polsko!”.
Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości był udział Dyrekcji naszej szkoły, nauczycieli, rodziców, uczniów i pocztu sztandarowego w uroczystościach na skoczowskim rynku oraz pod pomnikiem „Naszym Bohaterom” w dniu 11 listopada.
opis
mgr Agnieszka Krysta